" K zachování svobody je nezbytné, aby lidé vždy měli zbraně, a také aby se učili, zejména v mládí, jak je používat..." (Richard Henry Lee)

CZ 75 TOBRUK a CZ 75 ANTHROPOID - Limitovaná edice - SOUBOR

Soubor samonabíjecích pistolí CZ 75 TOBRUK a CZ 75 ANTHROPOID ráž 9mm Luger. LIMITOVANÁ EDICE.

PRODEJ V ZASTOUPENÍ MAJITELE
Kód: 281
Značka: CZUB
1 Kč
Kategorie: ZBRANĚ

Soubor samonabíjecích pistolí CZ 75 TOBRUK a CZ 75 ANTHROPOID ráž 9mm Luger. LIMITOVANÁ EDICE. Vyrobeno Českou Zbrojovkou a.s.

 

Jedná se o unikátní kusy s výrobními čísly 1941-21 a 1942-21.

 

Samozřejmostí je, že jsou obě zbraně nestřílené, nenošené a v kompletním výrobním balení.

 

CZ 75 TOBRUK - k připomínce 80. výročí bojů československých vojáků v Tobruku (21.10.1941 – 10.12.1941). Vyrobeno pouze 80 ks.

Tato jedinečná edice připomíná 739 příslušníků Československého pěšího praporu 11 – Východního, kteří se na podzim 1941 pod velením podplukovníka Karla Klapálka po boku dalších spojeneckých jednotek zapojili do obrany libyjského přístavního města Tobruk obleženého silnými německo-italskými vojsky. Čechoslováci zde ve velice náročných podmínkách a za cenu 9 padlých a mnoha desítek raněných prokázali odhodlání bojovat za osvobození své vlasti.

Třebaže se komunistický režim systematicky pokoušel potlačit význam západní části protifašistického odboje, Čechoslováci na „tobrucké krysy“ nikdy nezapomněli.  Po roce 1989 došlo k jejich rehabilitaci, úspěšná obrana Tobruku se stala pevnou součástí bojových tradic dnešní Armády České republiky a zařadila se mezi pravidelně připomínané události, na které můžeme být právem hrdi.

Základem edice CZ 75 TOBRUK je celoocelový model CZ 75 B ráže 9 mm Luger. Rám, závěr i hlaveň jsou leštěny na vysoký lesk. Kontury rámu a závěru jsou zvýrazněny zdobnou linkou vytvořenou inkrustací ryzím stříbrem, střenky jsou vyrobeny z vysoce jakostního ořechu.

Na levé straně zbraně jsou uvedeny letopočty 1941 – 2021, název zbraně CZ 75 TOBRUK cal. 9 mm Luger a popis Vyrobeno v České republice v edici 80 kusů. Pravá strana připomíná místa bojů nápisem Tobruk, Libye. Pro tuto edici jsou vyhrazena unikátní výrobní čísla v rozsahu 1941-011941-80. Citát z dobového snímku „Na bezpráví vybudovaná moc je pomíjivá.“ nad názvem jednotky Československý pěší prapor 11 – Východní na pravé straně rámu je svým poselstvím stále aktuální.

Střenky vedle motivu čs. vlajky zdobí límcový odznak pro československé veterány tažení na Středním východě (anglicky Middle East, odtud ME). Dno zásobníku nese symbol pouštní krysy, dobové přezdívky spojeneckých vojáků v severní Africe.

 

CZ 75 ANTHROPOID - k připomínce 75operace Anthropoid, kdy českoslovenští parašutisté provedli vojenskou akci proti zastupujícímu říšskému protektorovi Reinhardu Heydrichovi, nabízíme našim srdečním příznivcům speciální edici zbraně CZ 75. Tato limitovaná řada vznikla jako projev pocty přesně před rokem, kdy uběhlo 75 let od likvidace protektora výsadkáři Gabčíkem a Kubišem.

Vyrobeno pouze 75 ks.

Zpět do obchodu