" K zachování svobody je nezbytné, aby lidé vždy měli zbraně, a také aby se učili, zejména v mládí, jak je používat..." (Richard Henry Lee)

ENSIO FireArms

Nabídka zbraní z produkce finského výrobce ENSIO FireArms Oy, která se zaměřuje na vývoj a výrobu pušek pro střelbu s vysokou přesností. Její produkce kombinuje tradiční, vysoce kvalitní ruční práci s jejíž podporou přináší nové nápady a moderní, patentované technologie, které pak nacházejí využití v řadách lovců, sportovních střelců a střelců na dlouhé vzdálenosti.

Firmu založil konstruktér Toni Käräjämies - odtud i název jejich modulární samonabíjecí pušky (Käräjämies Automatic Rifle - KAR).

Výhradní dovozce pro Českou republiku - Guns4U, spol. s r.o.

NA OBJEDNÁVKU - specifikace na objednání.
Kód: 363
1 Kč
Kategorie: Dlouhé
Záruka: 2 roky

Modulární samonabíjecí puška KAR-21

 

Je po mnoha stránkách unikátní - mezi její klíčové vlastnosti patří možnost využití v každé situaci - bez použití speciálních nástrojů můžete provést záměnu několika dílů pro možnou střelbu náboji .223 Rem či .308 Win.

Tato záměna se provádí díky patentované technologii pouze jedním imbusovým klíčem a záměnou čtyř dílů.

Díky vhodnému umístění hlavně (pod linií hřebene pažby) je se zbraní střelba velmi příjemná a nesnaží se zvedat ani při rychlé střelbě.

Ovládací prvky jsou na obou stranách - zbraň je tedy vhodná jak pro pravák tak i pro leváka.

Zbraň je vybavena montážní lištou Stanag 4694 Picatinny - montáž mířidel či optiky (i pro noční vidění) je tedy také velmi jednoduchá.

Zbraň je po stranách a na spodní straně vybavena úchyty M-lok pro montáž příslušenství (dvounožky, taktická světla a další) a několika upevňovacími otvory pro rychloupínací otočné čepy a HK háky.

Demontáž (rozborka), čištění či opravy se provádějí také velmi snadno - není třeba se obávat žádných malých dílů či "vystřelujících" pružin.

Váha zbraně je pouhých 3,7 kg.

Délka hlavně je při obou kalibrech (.223 Rem i .308 Win) standardních 16".

 

Varianty - provedení:

  • KAR-21, 16" .223 Rem
  • KAR-21, 16" .308 Win 

Příslušenství:

  • výměnný kit .308 Win pro KAR-21, 16" .223 Rem 
  • výměnný kit .223 Rem pro KAR-21, 16" .308 Win

 

3D model

 

Zajímavý článek a představení zbraně byl i v časopisu Střelecká Revue v čísle 08/2021, pokračování pak v čísle 08/2023.

 

(Pro armádu, speciální jednotky či další ozbrojené složky je možno dodat zbraň i v provedení FullAuto pod označením KAR-21A ve stejných rážích případně v rážích 5.56x45 NATO a 7.62x51 NATO).

KAR-21

Zpět do obchodu